У Києві руйнується Караїмська кенаса – КМДА

Заступник голови КМДА заявив про критичний стан будівлі Караїмської кенаси.

Караїмська кенаса, яка знаходиться на Ярославовому валу, 7, потребує реставрації. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявив заступник голови КМДА Валентин Мондрієвський, повідомляється на сайті КМДА в четвер, 14 лютого.

Він нагадав, що орендаря і раніше попереджали про необхідність проведення реставрації будівлі, починаючи з 2010 року. З того ж року приміщення кенаси надавалося “Будинку актора” в оренду, але з позначкою “до початку реставрації”.

“Будинок актора” – це орендар. А будівля, приміщення якої вони орендують, – Караїмська кенаса – це пам’ятка архітектури національного значення. Але знаходиться будівля на балансі Департаменту культури КМДА. Тому ми, як влада, відповідаємо за збереження цієї пам’ятки архітектури. І в момент початку реставрації об’єднання “Будинку актора”, разом з усіма службами, які там перебувають, повинні знайти собі інші приміщення, де зможуть надалі продовжувати свою діяльність”, – заявив Мондрієвський.

Він нагадав, що за всі будівлі-пам’ятки, які перебувають у комунальній власності, їх належне утримання відповідальність несе КМДА.

За словами Мондрієвського, в бюджеті закладені кошти на завершення розробки проекту реставрації. Остаточну суму всіх робіт місто отримає після проведення необхідних перевірок та експертиз. Цим будуть займатися фахівці з державних установ. Всі роботи, пов’язані з реставрацією пам’ятки архітектури – будівлі караїмської кенаси, відбуваються і будуть відбуватися відкрито для суспільства. Заступник голова КМДА зазначив, що мер Віталій Кличко вже дав доручення вирішити це питання в найкоротші терміни, так як для міської влади питання збереження історичних пам’яток – одне з пріоритетних.

Мондрієвський підкреслив, що питання подальшої оренди приміщень кенаси буде оброблений після завершення реставрації.

“Нинішній орендар – “Будинок актора”, в свою чергу, може вибрати собі будь-яке вільне приміщення, яке перебуває у комунальній власності, виходячи з технічних вимог, необхідних для здійснення їх діяльності, та звернутися з відповідним клопотанням про оренду в КМДА, або ж знайти приміщення на приватному ринку оренди. А вже після завершення реставрації абсолютно спокійно брати участь у конкурсі на оренду приміщення кенаси”, – зазначив заступник голови КМДА.

Відзначається, що питання про необхідність реставрації будівлі караїмської кенаси на вул. Ярославів Вал, 7 постало ще в 2010 році.

Тоді розпорядженням КМДА № 691 від 2 вересня будівля кенаси визначено як таке, що вимагає реставраційно-відновлювальних робіт.Вже тоді фахівці оцінили стан будівлі кенаси, як аварійне – ліпнина на будинку вже почала обвалюватися, а сама споруда тріснуло на кілька частин.

Раніше стало відомо, що в столиці узгоджене рішення знести стару будівлю комунального кінотеатру “Загреб” у Голосіївському районі.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet