ЕП пропонує ввести нові санкції проти Росії

Європарламент готує резолюцію по ситуації в Азовському морі із закликом ввести обмеження проти РФ.

Європарламент вважає інцидент в Керченській протоці спробою Росії “позбавити Україну суверенних прав в Азовському морі” і закликає ввести нові санкції проти РФ. Про це у вівторок, 11 грудня, повідомляє RT з посиланням на текст поправок до резолюції.

Згідно резолюції, Росія хоче перетворити Азовське море у “внутрішнє озеро” і зробити з нього виняткову військову зону.

“Європарламент висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з тім, що цей випадок може представляти собою спробу позбавити Україну суверенних прав в Азовському морі з метою перетворити його на російське “внутрішнє озеро”, зробити з нього виняткову військову зону і взяти під контроль економіку Південно-Східної України”, – йдеться в документи.

У ЕП також закликають країни-члени Євросоюзу ввести нові санкції щодо Росії.

Крім того, документи в черговий раз відзначають необхідність “відмовляти російським судам, що йде з Азовського моря, в доступі до портів ЄС”.

Як повідомлялося, напередодні міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Брюсселі запропонував європейськім партнерам кілька типів санкцій проти Росії з-за інциденту в Керченській протоці.

Раніше стало відомо, що 12-13 грудня напередодні засідання Європейської Ради з візитом у Брюссель вирушить президент України Петро Порошенко. В ході поїздкі він має намір провести ряд зустрічей з топ-чиновниками ЄС та обговорити питання посилення санкцій проти Росії.

Раніше повідомлялося, що Франція не підтримує пропозицію про розширення антиросійських санкцій у зв’язку з інцидентом в районі Керченської протоки. Посилення санкцій також не підтримує Німеччина.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Санкції проти Росії

У США готують ряд законів проти енергосектору РФ

Київ радить ЄС кілька типів санкцій проти РФ

Порошенко їде в Брюссель обговорювати санкції

Німеччина не хоче посилення санкцій проти РФ

ЄС готує зміни в антиросійські санкції