Парламент Швеції проголосує про довіру прем’єр єру

Щоб усунути прем’єр єра Стефана Левена, опозиційному ліберально-консервативному правоцентристського альянсу треба заручитися підтримкою правопопулистов.

Риксдаг – однопалатний парламент Швеції – у вівторок, 25 вересня, проголосує з питання про довіру прем’єр-міністру Стефану Левену, який займав цю посаду з жовтня 2014 року. Про це заявив обраний спікером Андреас Норлен.

Депутати зберуться на засідання вперше з парламентських виборів 9 вересня, коли правопопулистская партія “Шведські демократи” досягла найкращого результату в своїй історії, набравши 17,7%.

За підсумками виборів стало ясно, що жодна з політичних сил не може сформувати уряд більшості. На цьому тлі лідер опозиційної Помірної коаліційної партії Ульф Крістерссон закликав уряд Левена скласти повноваження.

Партії “червоно-зеленого” блоку, очолюваного прем’єр-міністром країни Стефаном Льовен, отримали перевагу над своїми опонентів всього в один мандат.

Для винесення вотуму недовіри прем’єр єру ліберально-консервативному правоцентристського альянсу, в який входять Помірна коаліційна партія, “Християнські демократи”, “Ліберали” і Партія центру, необхідно заручитися підтримкою правопопулистов. Якщо ж “Шведські демократи” не підуть на цей крок, Стефан Левен збереже свій пост.

Нагадаємо, минулого року парламент Швеції не підтримав пропозицію про вотум недовіри Левену.

Джерело: Російська служба DW

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet