Напад на вчительку

Що відомо про школяра
За попередніми даними, що напав учня звуть Максим. До Києва він приїхав до матері з Калуша, який знаходиться в Івано-Франківській області, де хлопчик проживав з бабусею. “Комсомольская правда”, посилаючись на власні джерела, розповідає, що мати одразу після інциденту найняла адвокатів і коментарів не дає.

Максим три роки жив в Америці, потім приїхав до столиці, звідки його відправили до бабусі на виховання. Директор школи сказала, що хлопчик не особливо відрізнявся від інших учнів.

– Абсолютно нормальна характеристика за чотири класи, після цього характеристик немає, оцінки теж середні і різні, і хороші, і погані, і 11 балів, і менше. У медичній довідці зазначено, що хлопчик здоровий. Поки вчився цей тиждень – агресію не виявляв, нормальна дитина, – каже директор школи Вікторія Кузьменко

Класна керівниця учня Олена Карачун також зазначила, що за перший тиждень в новій школі він навіть встиг потоваришувати з однокласниками.

Що кажуть про постраждалу вчительці
Жертва події Людмила Павлівна Кохно – педагог пенсійного віку з 20-річним стажем роботи, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, яка викладає інформатику. Колеги характеризують її тільки з позитивного боку, хоча в мережі почали з’являтися різні історії, які описують її з іншого боку. Тітка однієї з колишніх учениць цієї школи Горгона Бобровицька розповіла на своїй сторінці в соцмережі, як про неї відгукувалися учні.

– Історія про те, як учень напав на вчительку, але там не сказано, що ця вчителька – жорстока істерична жінка, яка доводила дітей до сказу. Вона діяла як психічно хвора. Рвала на дівчатах браслети, виривала з рук телефон і кидала на підлогу, змішувала їх з лайном, принижувала, ставила погані оцінки за те, що завис комп’ютер. Вона не повинна була працювати з дітьми. Не уявляю, як треба було дістати дитину, щоб він так зробив. Але тепер хлопцю з цим жити, – написано в пості.

У коментарях до цього посту також можна побачити, що про все це написали батьки зі слів однокласників Максима.

– Оля прийшла і розповіла, що у них сьогодні було ПП. Тільки її розповідь відрізняється від того, що в новинах. У новинах говориться, що вчителька просто поставила хлопчикові погану оцінку за самостійну, і він її почав бити ножицями, а потім розбив їй голову стільцем. Але про цю вчительку я чую вже третій рік і від учнів, і від батьків. Вона дуже нестримана, кричить на дітей, ображає їх. При цьому, скільки на неї не скаржилися і не просили замінити, директор школи розводить руками, – йдеться в коментарі.

Притягати до кримінальної відповідальності учня не будуть
За фактом нанесення школярем тілесних ушкоджень столична прокуратура готує клопотання на проведення судово-медичної експертизи. Про це повідомляє телеканал “Київ”.

З її допомогою можна буде дізнатися ступінь тяжкість пошкоджень. Крім того, планують провести імунологічну, молекулярно-генетичну і медико-криміналістичну експертизу.

Зараз школяреві через шокового стану надають психологічну допомогу в лікарні.

Що кажуть експерти
Віце-президент Всеукраїнської фундації “Захист прав дітей” та колишній керівник міліції у справах неповнолітніх Олексій Лазаренко розповів “КП” про свою оцінку інциденту і тому, що може чекати школяра.

– Реакція нереально різка. Гаразд би тільки жбурнув у вчительку стільцем, але він же кинувся її добивати … У цій справі дуже багато питань, відповіді на які повинен шукати слідчий. Чому після четвертого класу у дитини немає характеристик, був чи ні з боку вчителя буллінг, звідки, зрештою, взялися ці ножиці? Дитина однозначно пройде психолого-психіатричну експертизу. Якщо його визнають хворим, то направлять на примусове лікування. Якщо здоровим, то зважаючи на вік звільнять від кримінальної відповідальності з примусовими заходами виправного характеру, – пояснив Лазаренко.

Крім того, він також не виключає можливість визначення школяра в приймач-розподільник. Але Олексій більше впевнений, що суд накладе заборону на відвідування школи і віддасть Максима під цілодобовий нагляд батьків. Далі він може потрапити або в школу соціальної реабілітації, або під нагляд батьків.

Співзасновник громадської організації “Батьки SOS” Олена Парфьонова також розповіла своє бачення ситуації.

На її думку, зі школярем повинна була бути проведена спеціальна робота по його адаптації в школі і тоді трагедії можна було б уникнути, оскільки соціалізація дитини в новому колективі дуже важлива.

Школяр малював жорстокі малюнки
Журналісти “ТСН” дізналися, що в дитинстві школяр малював досить депресивні і жорстокі малюнки. Знайшли вони цю інформацію на сторінці матері нападника в соцмережі.

Виявилося, що ще чотири роки тому вона публікувала його дитячі малюнки, на яких хлопчик в чорно-червоних кольорах малював зброю, кров і зомбі. Експерти заявляють, що це можна розцінювати як прояв агресії і депресії, яке могло з’явитися через стосунки в родині.