Марсіанська панорама 360 °

Крім рівнинній кам’янистій поверхні Червоної планети видно і частину ровера NASA “К’юріосіті”, злегка присипаного пилом і піском після недавньої бурі
Аерокосмічне управління США опублікувало 360-градусний статичний ролик, на якому марсохід Curiosity зафіксував панораму Червоної планети. Зшиті в один кадр знімки були зроблені 9 серпня, на них видно “каламутну” атмосферу під час вщухає в цьому регіоні (гірський хребет Віра Рубін) пилову бурю.

Як розповів співробітник проекту з Лабораторії реактивного руху NASA Ашвін Васавада, марсохід “ніколи не стикався з таким різноманіттям кольору і фактури”.

“Хребет – не монолітна штука, у нього два розрізняються сегмента, кожен з яких з багатою палітрою. Деякі з квітів видно неозброєним оком, ще більше їх виявляється, коли ми дивимося (на поверхню) в майже інфрачервоному діапазоні, тобто трохи за межами того , що бачать наші очі. Ймовірно, деяка зміна кольору пов’язана з твердістю порід “, – пояснив він.

Прямо по курсу ровера на знімку знаходиться ділянка “Стоер”, де апарат буде бурити грунт, і вчені сподіваються, що третя спроба це зробити буде все-таки успішною. Раніше бур марсохода не зміг зробити свою роботу через твердості скель.

На початку наступного місяця Curiosity поїде до фінального пункту призначення своєї основної місії, в напрямку гори Еоліда (гора Шарпа), і трохи підніметься по її схилу. Там, вважають вчені, грунт багатий на глину і сульфатні мінерали.

Дивіться також: Можна крутити в різні боки: відео 360 ° запуску зонда до Сонця

Нагадаємо, після пилової бурі NASA не може налагодити контакт з іншим марсоходом – Opportunity. Якщо до 2019 року не вдасться достукатися до апарату на Червоній планеті, він буде оголошений втраченим.