Вступили в силу зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу»

29 серпня 2018 року набули чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які конкретизують окремі питання надання такої допомоги, повідомляє прес-служба судової влади.

Закон визначив категорію справ, представляти інтереси в яких, крім адвокатів, можуть працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема:

по спорах, що виникають з трудових відносин,
у спорах щодо захисту соціальних прав,
з виборів і референдумів,
в малозначних суперечках,
щодо представництва малолітніх або неповнолітніх осіб та осіб, визнаних судом недієздатними або дієздатність яких обмежена.
Закон також доповнив перелік підстав і уточнив порядок заміни адвокатів або працівників центрів з надання безоплатної правової допомоги:

– зміна підсудності виробництва або справи або підсудності кримінального правопорушення;

– відмова від виконання доручення / наказу з підстав, передбачених законом;

– припинення дії договору про надання безоплатної правової допомоги;

– хвороба, повна або часткова втрата працездатності, смерть адвоката (працівника системи безоплатної правової допомоги).

Також деталізовані підстави для припинення надання правової допомоги. Так, надання безоплатної вторинної правової допомоги припиняється за рішенням Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в разі, якщо:

особа надала неправдиві відомості з метою віднесення його до однієї з категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу;
обставини або підстави, при наявності яких особа була віднесена до однієї з категорій осіб, передбачених статтею 14 цього Закону, припинили своє існування;
особа користується захистом іншого захисника або привернуло іншого представника у справі, за якою йому призначено захисника або представник відповідно до цього Закону;
особа використовувало всі національні засоби правового захисту у справі;
особа, яка отримує безоплатну вторинну правову допомогу, оголошено в розшук у кримінальному провадженні;
особа, яка отримує безоплатну вторинну правову допомогу, визнана безвісно відсутньою або оголошена померлою.
Також, згідно зі змінами, вторинна допомога окремим суб’єктам права надаватися не більше 6 разів протягом бюджетного року і не більше, ніж по шести дорученнями / наказам, виданим центрами правової допомоги, одночасно.

Раніше «Судово-юридична газета» пояснювала, як не стати жертвою торговців людьми. Голова Зарічного райсуду Сум Анна Шелехова і помічник судді Алла Рубаненко докладно пояснили, що робити, якщо ви стали жертвою торговців людьми.

Також нагадаємо, що Верховний Суд роз’яснив, коли у військовослужбовця строкової служби виникає право на грошову допомогу. Касаційний Суд поставив крапку в справі ветерана Афганської війни.