Зсуви в Чорноморську досягли масштабів надзвичайної ситуації регіонального рівня

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення попередньо встановити, що зсувні процеси мають ознаки надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня.

На проведення протизсувних заходів з міського бюджету вже витрачено близько 68 мільйонів гривень. На сьогоднішній день побудовано більше 300 погонних метрів кам’яної дамби і ростверку, а також Забур понад 300 паль. Зміцнюють споруди почали реалізацію впливу на зсувні маси: активність деформації зменшилася до 1,5 см в рік.

Але в квітні поточного року з’явилися нові заколи грунту поза зоною розміщення берегоукріплювальних споруд. Додаткові геодезичні та інженерно-геологічні дослідження показали, що за останні 5 років рівень ґрунтових вод піднявся більш ніж на 4 метри.

Щомісячні моніторингові дослідження показують ефективність утримують споруд. Але в районі причалу №114, де берегоукріплювальні роботи не проводилися, спостерігаються зміщення: в березні 2018 року деформації досягали 0.8 метрів.

На даний момент загальна сума збитків від руйнувань становить понад 100 мільйонів гривень. На проведення протизсувних заходів необхідна допомога регіонального і державного рівня.

Протокол засідання і висновку комісії з питань техногенно-екологічної безпеки подані на розгляд комісії з надзвичайних ситуацій облдержадміністрації. Засідання обласної комісії заплановано на 29 серпня.