Ви злодії: тисячі людей на вулицях вимагають відставки уряду

На вулиці вийшли тисячі громадян з вимогою відставки уряду через корупцію

Маніфестанти включили мобільні телефони і вигукували гасла «Корупція вбиває!», «Відставка!», «Геть уряд!».

Крім того, учасники мітингу скандували «Злодії, злодії!», Розмахуючи національною символікою, а також прапорами НАТО, ЄС і США.

У третій день антиурядових протестів у Румунії, в неділю ввечері, 12 серпня, біля будівлі уряду в Бухаресті зібралися близько 15 тисяч мітингувальників. Головна їхня вимога – відставка соціал-демократичного уряду прем’єр-міністра Віорики Денчіле.

 

Відзначається, що в неділю протести в Бухаресті та інших великих містах пройшли мирно.

У п’ятницю на демонстрацію вийшли десятки тисяч. Як повідомлялося, під час зіткнень на антиурядовому мітингу емігрантів перед будівлею уряду Румунії в Бухаресті постраждали 440 осіб. Поліція застосовувала проти мітингувальників сльозогінний газ і водомети.

Генпрокуратура Румунії на вимогу президента відкрила справу щодо дій правоохоронців під час акції протесту.

У мітингах беруть участь громадяни, які прибули з різних регіонів Румунії, а також з європейських країн – Норвегії, Голландії, Іспанії та інших.

Багато з трьох мільйонів румунів, які проживають за кордоном, заявляють, що вони були змушені виїхати з країни через корупцію, низьку заробітну плату та відсутність можливостей.

Протестуючі вимагають не підривати основи незалежного правосуддя і не допускати до влади людей, у яких є проблеми з кримінальним законодавством.

Антиурядові акції протесту в Румунії проводяться регулярно з тих пір, як на початку 2017 року до влади прийшли соціал-демократи. Правляча Соціал-демократична партія провела через парламент зміни до Кримінального кодексу, які пом’якшують покарання за посадові злочини. Зміни оскаржуються в Конституційному суді.

Пізніше президент Румунії, згідно з рішенням Конституційного суду, відкликав з поста головного прокурора Національного антикорупційного директорату Лауру Кодруц Ковеші.

Прихильники Ковеші пов’язують тиск на неї з розслідуванням випадків корупції серед членів Соціал-демократичної партії і вісопоставленіх чиновників.