Кім Чен Ин назвав умови відмови від ядерної зброї

Лідер КНДР Кім Чен Ин під час зустрічі з президентом Південної Кореї Мун Чже Іншому заявив, що в ядерній зброї не буде сенсу, якщо війна з США офіційно завершиться. Про це розповів на прес-конференції представник адміністрації південнокорейського президента Юн Ен Чхан.

“Якщо наші зустрічі з США будуть частими і в майбутньому буде побудовано довіру і досягнуто згоди про недоторканність і про закінчення війни, навіщо б мати ядерне озброєння і жити в тяжких умовах?” – навів Юн Ен Чхан слова Кім Чен Ина.

При цьому, додав південнокорейський чиновник, лідер КНДР підкреслив, що “незважаючи на те що він завжди виступав проти США, люди зрозуміють, що він не той, хто скинув би ядерну бомбу на США, Південну Корею або країни Тихоокеанського регіону”.

Крім того, Кім Чен Ин оголосив, що в травні закриється закрити ядерний полігон в Пхунгері і туди запросять експертів і журналістів, а також закликав не допустити повторення кровопролиття в Кореї і пообіцяв не використовувати силу.
Перший за 10 років саміт лідерів Південної Кореї і КНДР відбувся 27 квітня. Кім Чен Ин став першим північнокорейським керівником, який перейшов через військово-демаркаційну лінію в зону відповідальності Південної Кореї. За підсумками саміту лідери двох Корей прийняли спільну декларацію, в якій заявили про намір домагатися повної денуклеаризації Корейського півострова і покращувати відносини, прагнучи до спільного процвітання і мирного возз’єднання.
Корейська війна 1950-1953 років завершилася підписанням угоди про перемир’я, але формально вона триває досі. Раніше впевненість в тому, що вона нарешті закінчиться, висловив президент США Дональд Трамп, який має намір зустрітися з Кім Чен Ином найближчим часом.