Міфи про продукти: топ-5 головних фактів про каву, про які ви не знали

Кава – улюблений напій мільйонів. Існує безліч способів його приготування. Однак і навколо цього напою, що бадьорить ходять різні міфи – ми розглянемо найцікавіші з них.

Щоранку у мільйонів людей починається з одного запаху – запаху кави, який розливається по кухні і бадьорить вже одним своїм запахом. Але і навколо кави рояться безліч чуток і міфів, в яких необхідно розібратися, щоб не йти на поводу про забобони. АіФ.ua розповідає п’ять найпоширеніших міфів про каву.
Міф 1: Кава – кращий засіб від похмілля
Насправді, змішувати каву разом з ще присутнім в організмі алкоголем не просто не допоможе, але і насправді – небезпечно. Чашечка кави після спиртного порушує розсудливість питущого, йому починає здаватися, що він вже протверезів. Насправді, кофеїн просто гальмує відчуття сп’яніння, тримає в бадьорому стані, тому людина продовжує пити. Тому відбувається ще більша інтоксикація організму.

Міф 2: Кава не можна дітям, тому що він зупиняє ріст
Багато батьків бояться давати своїм дітям кави, вважаючи, що через це вони можуть не вирости і в цілому, зупинитися в розвитку. Однак, немає ніяких доказів того, що кава якось впливає на щільність кісткової тканини або зростання. Напої з кофеїном дійсно зменшують всмоктуваність кальцію, але однієї столової ложки молока досить, щоб це компенсувати.
Міф 3: кава прискорює метаболізм
В цілому, кофеїн звичайно впливає на метаболізм і прискорює обмін речовин, але, якщо ви будете вживати каву постійно, ваш організм до цього просто звикне і адаптується до нього. Саме тому кава перестане будь-яким чином впливати на вашу фігуру. А якщо дозу збільшити – можна отримати проблеми з серцем.

Міф 4: Кава викликає залежність
До кофеїну дійсно легко звикнути, але цю «прихильність» не можна кваліфікувати як залежність. На відміну від наркотиків кофеїн не загрожує фізичному та психологічному здоров’ю людини. Якщо ви різко відмовитеся від кави, то перші кілька днів вас можуть мучити головні болі, але вже точно не ломка.

Міф 5: Вагітним не можна пити каву
Дослідження показали, що кава не робить негативний вплив ні на вагітну жінку, ні на плід. Але максимальне щоденне споживання кофеїну не повинна перевищувати 200 мг. Кава не може стати причиною патологій розвитку дитини або навіть викидня.

До речі, кава багато хто любить пити з молоком, а й навколо нього в’ється безліч міфів. У попередньому матеріалі ми розбирали, які міфи існують навколо цього напою.