Битва програна: в Росії визнали, що Telegram можна заблокувати

«Роскомнадзор» програв битву з Telegram – в Росії визнали, що заблокувати роботу месенджера практично неможливо.

Боротьба з Telegram не увінчалася успіхом, всупереч всім очікуванням російської влади і «Роскомнадзора». Особливо виявилося неможливим блокування Telegram за допомогою чорного списку IP-адрес. Про це заявив російський інтернет-омбудсмен Дмитро Маринич.
Так, на думку омбудсмена, Telegram успішно може ігнорувати будь-які «блокування», оскільки є не сайтом, а додатком і до того ж, – регулярно оновлює програмне забезпечення. Саме тому «закрити» ресурс через IP-адреси не вдасться.

«Навіть з урахуванням того, що клієнтська частина Telegram – це відкритий код, його можна проаналізувати і зрозуміти, як він працює. Тому що Telegram – це не сайт, це додаток. Закрити ресурс через IP-адреси практично нереально »- уточнив омбудсмен.

На думку чиновника, потрібно боротися не з самим додатком, а з нелегальним контентом і авторами. Адже Telegram не має до цього контенту ніякого відношення, а є лише додатком, через яке все поширюється. Якщо ж продовжувати в тому ж дусі, користувачі будуть масово обходити будь-які блокування.