Вчені назвали овоч, які є дешевим «ліками» для серця

Вчені знайшли несподіване властивість в овочі, який є у кожного на кухні і з якого готують одне з найсмачніших українських страв.

Так, ви правильно здогадалися – мова йде про буряк. Виявляється, буряк може стати незамінним ліками для сердечників і допоможе надовго зберегти здоров’я серцево-судинної системи. Тому буряк варто їсти кілька разів в тиждень, повідомляють вчені Університету Уейк Форест.
Буряк допомагає лікувати високий артеріальний тиск і кардіоваскулярних станів, а головна її цінність полягає в тому, що цей простий і дешевий коренеплід доступний скрізь і завжди. Крім того, в буряках міститься багато кальцію і магнію.

«Співвідношення двох мінералів в буряках таке, що це позитивно впливає на функції органів виділення, на роботу органів серцево-судинної системи і сечової системи» – заявили дослідники.

Вчені опублікували дані, згідно з якими, в буряках присутня оптимальну кількість вітаміну В9 – ефективного нутриента в справі попередження захворювань міокарда. Так, вживання склянки бурякового соку (з п’яти плодів) в день на 40% знижує ризик розвитку інфаркту та інсульту.

Однак, експерти рекомендують з обережністю вживати буряк людям з підвищеною кислотністю і тим, у кого в силу індивідуальних особливостей буряк може викликати алергію.