«Врачі більше ніж потрібно»: Мінздрав не заявляє про нестачу медпрацівників

У середньому з України щорічно виїжджають сім тисяч медичних працівників. Міністерство вважає, що сімейних лікарів у країні досить і додає, що існує навіть здорова конкуренція: українці можуть вибрати себе самих кращих спеціалістів.

В Україні зараз, за ​​різними даними, не хватает 100 тисяч чоловік середнього та молодшого медперсоналу, а також більше 42 тисяч лікарів. Об этом сообщает в своя статья для ZN.UA оглядач Ольга Скрипник.
Точних прогнозів того, як складається ситуація в найближчі кілька років, невідомо, оскільки немає програми, спрямованої на поліпшення кадрової ситуації в галузі медицини.

Щорічно з України за кордон їздять близько семи тисяч медработників. На думку Скрипник, Міністерство охорони здоров’я не займається аналізом, статистикою та вирішенням виходу з даної ситуації.

Також оглядач відзначає, за Мінздравом, «дефіциту сімейних лікарів у нас немає, навпаки – їх більше, ніж потрібно». Міністерство вважає, що це створює здорову конкуренцію і дозволяє українцям вибрати для себе лікування самих кращих ескулапов.